Jak wybrać odpowiednią inwestycję w kryptowaluty?

Nie ma dobrej lub złej odpowiedzi na to pytanie. Musisz ocenić swoją tolerancję na ryzyko, cele inwestycyjne i czy jesteś w tym na krótką lub długą metę. Inwestując w kryptowaluty, musisz przeprowadzić wiele badań. To dlatego, że nie ma jednego uniwersalnego podejścia do inwestowania w kryptowaluty. Badanie różnych altcoinów pomoże Ci zrozumieć stojącą za nimi technologię, ich mocne i słabe strony oraz przyszłą mapę drogową. Zanim zainwestujesz w jakąkolwiek kryptowalutę, musisz zrozumieć następujące aspekty: Jaki problem jest rozwiązywany przez kryptowalutę? W jaki sposób kryptowaluta rozwiązuje ten problem? W jaki sposób różni się od innych altcoinów? Po zrozumieniu technologii, możesz następnie skupić się na aspekcie marketingowym każdego danego altcoina. Będziesz musiał zbadać strategię marketingową altcoina i potencjał wzrostu.

Zalety inwestowania w Bitcoin i inne kryptowaluty

- Dywersyfikacja ryzyka - Jeśli chcesz zainwestować w rynek kryptowalut, ale nie wiesz od czego zacząć, Bitcoin jest dobrym miejscem do rozpoczęcia. Będąc najpopularniejszą kryptowalutą, Bitcoin ma największą kapitalizację rynkową i największy dzienny wolumen. Jest to najbardziej płynny altcoin, co oznacza, że bardzo łatwo jest go kupić i sprzedać.

- Niskie opłaty transakcyjne - Kiedy przelewasz pieniądze z jednego kraju do drugiego, zwykle wiąże się z tym opłata. Dzieje się tak dlatego, że Twój bank przelicza Twoje pieniądze z jednej waluty na drugą. Kryptowaluty nie są kontrolowane przez żaden rząd ani władze monetarne, co oznacza, że nie ma żadnych opłat za transakcje lub konwersję.

- Oszczędzaj pieniądze na opłatach za odsetki - Jeśli potrzebujesz pożyczyć pieniądze, banki często naliczają wysokie stopy procentowe. Jeśli Twoja gotówka siedzi na koncie oszczędnościowym, nie zarabiasz na niej żadnych odsetek. Zamiast tego inwestuj w kryptowaluty, a nie będziesz musiał płacić odsetek od swojej gotówki.

- Dostępność - Jeśli musisz zapłacić komuś w innym kraju, być może będziesz musiał przejść przez długi proces, aby otrzymać pieniądze. Jednak jeśli obaj macie portfel kryptowalutowy, możecie wysłać do siebie pieniądze w ciągu kilku sekund.

- Bezpieczeństwo - Kiedy używasz tradycyjnej metody płatności, powierzasz swoje pieniądze organizacjom zewnętrznym. Organizacje te mają związane z nimi zagrożenia bezpieczeństwa i zawsze istnieje ryzyko kradzieży tożsamości. Kryptowaluty zapewniają Ci pełną kontrolę nad Twoimi pieniędzmi bez ryzyka ze strony osób trzecich.

- Przejrzysty rynek - Istnieje wiele altcoinów, ale tylko kilka z nich przetrwa próbę czasu. Ponieważ rynek kryptowalut jest przejrzysty, możesz łatwo znaleźć informacje o nadchodzących ICO i altcoinach.

- Szansa na długoterminowy wzrost - Rynek kryptowalut jest wciąż w powijakach. W miarę jak kryptowaluty zyskają większą akceptację głównego nurtu, ich wartość będzie rosła.

Wady inwestowania w Bitcoina i inne kryptowaluty

- Zmienność - Rynek kryptowalut jest niezwykle zmienny. Jeśli zdecydujesz się zainwestować w kryptowaluty, powinieneś wiedzieć, że wartość Twojej inwestycji może wzrosnąć lub spaść o 20-50% w ciągu jednego dnia.

- Ogromne ryzyko utraty pieniędzy - Jeśli zdecydujesz się zainwestować w kryptowaluty o niskiej wartości, istnieje szansa, że stracisz wszystkie swoje pieniądze. Istnieje również duże ryzyko, że zostaniesz zhakowany, jeśli przechowasz swoje fundusze na niewłaściwym portfelu.

- Implikacje podatkowe - Wiele rządów uważa kryptowaluty za aktywa. Oznacza to, że być może będziesz musiał zapłacić od nich podatki, zwłaszcza jeśli osiągniesz zysk.

- Brak obsługi klienta - Nie będziesz w stanie dotrzeć do obsługi klienta w przypadku wystąpienia problemu. - Brak ochrony regulacyjnej - Nie będziesz mógł złożyć skargi do organu regulacyjnego, jeśli coś pójdzie nie tak z twoimi funduszami.

- Brak trwałości - Istnieje wiele altcoinów tam, ale tylko kilka z nich przetrwa próbę czasu.

Czy powinieneś inwestować w kryptowaluty?

Jeśli chcesz zainwestować w kryptowaluty, najlepszym czasem na to jest czas, kiedy masz dużo czasu w rękach. Musisz znaleźć czas na badanie różnych rodzajów altcoinów, a także musisz zrozumieć ich technologię i przyszłą mapę drogową. Musisz być świadomy, że inwestowanie w kryptowaluty jest ryzykowną propozycją. Możesz stracić swoje pieniądze w ciągu kilku dni, jeśli nie zrobisz należytej staranności i nie zbadasz technologii stojącej za każdym altcoinem przed zainwestowaniem w nie. Nie inwestuj pieniędzy, na których utratę nie możesz sobie pozwolić. Inwestuj tylko pieniądze, które możesz sobie pozwolić na utratę. W ten sposób, jeśli stracisz swoje pieniądze, nie wpłynie to na twoje codzienne życie w znaczący sposób. Pamiętaj, że jeśli chodzi o inwestowanie w kryptowaluty, to nie jest to schemat get-rich-quick. Jeśli chcesz odnieść sukces, musisz mieć długoterminowe spojrzenie na to.