Niebezpieczne Black Hat SEO - dlaczego należy go unikać za wszelką cenęOptymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych to bardzo techniczna dziedzina. Jest to również dziedzina, w której zmiany następują często i bez ostrzeżenia. W związku z tym specjaliści SEO muszą nadążać za stale zmieniającym się krajobrazem algorytmów, standardów i najlepszych praktyk. Termin "black hat SEO" odnosi się do wszelkich technik, które próbują manipulować wynikami wyszukiwarek w sposób wprowadzający w błąd lub nieuczciwy. W większości przypadków polega to na manipulowaniu algorytmem w taki sposób, aby faworyzował on stronę lub witrynę użytkownika. Zamiast tego należy stosować standardowe praktyki "białego kapelusza", które są zgodne z zasadami optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, a zatem są uczciwe i przejrzyste dla samych wyszukiwarek i przynoszą skuteczne pozycjonowanie. Przyjrzyjmy się, dlaczego należy unikać niebezpiecznych technik black hat SEO, jeśli chcesz, aby Twoja witryna odniosła długotrwały sukces.

Dlaczego Black Hat SEO jest niebezpieczne?

Black hat SEO jest niebezpieczne z wielu powodów. Po pierwsze i najważniejsze, wprowadza w błąd zarówno wyszukiwarki, jak i użytkowników. Może również doprowadzić do całkowitego zablokowania witryny w wyszukiwarkach, a tego nie chce żadna firma. Black hat SEO ma również tendencję do krótkotrwałego stosowania. Wynika to z faktu, że wyszukiwarki cały czas pracują nad tym, aby ich algorytmy były bardziej precyzyjne. Jeśli więc ktoś stosuje technikę black hat, prawdopodobnie będzie ona działać tylko przez krótki czas. Ponadto, black hat SEO może być bardzo czasochłonne. Zbudowanie linków do witryny przy użyciu nieetycznych metod może zająć dużo czasu i energii. Trudne może być również tworzenie treści, które są zarówno angażujące, jak i zawierają docelowe słowa kluczowe.

Spamowanie zduplikowaną treścią

Duplikaty treści to treści, które pojawiają się zarówno na Twojej stronie, jak i na innych stronach, zazwyczaj poprzez spinning artykułów. Spinning polega na wzięciu artykułu i przepisaniu jego części w celu stworzenia nowych wersji. Duplikaty treści mogą być problematyczne na kilka sposobów. Jest to jeden z największych problemów związanych z Black Hat SEO. Jest to również czynnik rankingowy, na który Google w ostatnich latach zwraca coraz większą uwagę. Duplikaty treści są problematyczne, ponieważ nie są pomocne dla Twoich czytelników. Nie dostarcza żadnych informacji, których nie mogliby znaleźć w innym miejscu w Internecie. Nie pomaga również w osiągnięciu tak wysokiej pozycji w rankingu, jak byś chciał.

Wykorzystywanie blogów gościnnych jako spamu

Blogowanie gościnne to legalny sposób budowania linków do stron firmowych. Jednak niektórzy ludzie posuwają się za daleko, blogując gościnnie na nieistotnych stronach, pisząc mało oryginalnych treści lub zamieszczając spamerskie słowa kluczowe. Blogowanie gościnne, jeśli jest prowadzone w niewłaściwy sposób, może być spamem. Jeśli wchodzisz na stronę i widzisz mnóstwo wpisów gościnnych od różnych firm - zwłaszcza jeśli ich jakość jest naprawdę niska - prawdopodobnie masz do czynienia ze spamem. Jeśli blogowanie gościnne jest prowadzone prawidłowo, może być świetnym sposobem na zwiększenie widoczności witryny. Należy jednak pamiętać, że w blogowaniu gościnnym nie zawsze chodzi o linki. Można je również wykorzystać, aby zwiększyć rozpoznawalność swojej marki i ugruntować pozycję eksperta w swojej dziedzinie.