Spotkanie Juventus kontra Salernitana dnia 2024-05-12 16:00 na stadionie Allianz Stadium - końcowy wynik 1-1

Ta emocjonująca rywalizacja na Allianz Stadium zakończyła się nieoczekiwanym remisem, kiedy Juventus, dążący do dominacji, zmierzył się z ambitnym zespołem Salernitana. W sobotnim spotkaniu, będącym częścią 36. kolejki Serie A, kibice obserwowali dramatyczne zwroty akcji. Choć do przerwy Salernitana prowadziła 1-0, Juventus potrafił odrobić straty w drugiej połowie, kończąc mecz wynikiem 1-1.

Mecz Serie A: Juventus - Salernitana 1-1

W dniu 12 maja 2024 roku na stadionie Allianz Stadium odbyło się emocjonujące starcie pomiędzy Juventusem a Salernitaną. Sędzią głównym spotkania był włoski arbiter Alberto Santoro.

Pierwsza połowa meczu była pełna napięcia i widowiskowych akcji. W 27. minucie to goście objęli prowadzenie, kiedy to N. Pierozzi wykorzystał świetne podanie od J. Sambia i umieścił piłkę w siatce, dając Salernitanie prowadzenie 1-0.

Juventus, grający przed własną publicznością, próbował odrobić straty, ale defensywa gości była niezwykle skuteczna. Wynik do przerwy pozostawał niekorzystny dla gospodarzy - 0-1.

Druga połowa przyniosła jeszcze większe emocje. Już w doliczonym czasie gry, w 90. minucie, to Juventus wyrównał stan pojedynku. A. Rabiot był bohaterem drużyny z Turynu, strzelając gola na 1-1 po asyście M. Locatelliego, co wywołało ekstazę wśród kibiców na trybunach.

Spotkanie zakończyło się remisem 1-1, a obie drużyny zasłużenie podzieliły się punktami. Mecz był pełen zażartej walki, widowiskowych sytuacji i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

W trakcie meczu arbiter Alberto Santoro pokazał kilka żółtych kartek zawodnikom obu drużyn. W Juventurze kartki otrzymali Dušan Vlahović oraz Adrien Rabiot, natomiast w drużynie gości ukarani zostali Alessandro Zanoli, Junior Sambia, Vincenzo Fiorillo, Triantafyllos Pasalidis oraz Toma Bašić.

Najbliższe mecze

Juventus po remisie z Salernitaną będzie teraz przygotowywał się do kolejnych spotkań. Ich następne starcia to konfrontacje z zespołami Atalanta, Bologna oraz Monza. Z kolei Salernitana zmierzy się kolejno z Veroną oraz AC Milanem, pozostając w walce o ligowe punkty.